Vítejte na stránkách jubilejní školy Skalice

Ještě jednou děkujeme všem dětem a hlavně rodičům za pozitivní ohlasy a krásnou zpětnou vazbu k naší dubnové akci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velikonoční zdobení školního plotu

Děkujeme všem, kteří se zapojili do výzdoby školního plotu! Na krásně ozdobená vajíčka a velikonoční ozdoby se můžete podívat ve fotogalerii.

 

 

Velikonoční putování

V pondělí 29. března 2021 bylo zahájeno naše VELIKONOČNÍ PUTOVÁNÍ SKALICÍ. Na šestnácti stanovištích čekaly na školkáčky i starší školáky nejrůznější úkoly, jejichž vyřešením rozluštili velikonoční tajenku, kterou v cíli mohli směnit za malou sladkou odměnu.

Děkujeme všem, kteří nám ze svého putování poslali fotky, které si tak samozřejmě můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

 

Únor v MŠ

V prvních týdnech jsme se věnovali zvířátkům v zimě, jak přezimují a jak jim lidé v zimním období pomáhají, společně jsme krmili ptáčky, děti sypaly zrní do krmítek před budovou školy. Další téma děti seznámilo s profesemi dospělých a pomocí námětových her se proměnily v lékaře, stavitele, kadeřníky, kuchaře a jiné profese. V posledním únorovém týdnu jsme si povídali o knihách, pohádkových bytostech, děti dramatizovaly pohádky, rozlišovaly mezi dobrem a zlem, popisovaly ponaučení z pohádek. Veškerá témata byla obohacená písněmi, básněmi, výtvarnými a pohybovými činnostmi tak, aby děti obohacovala a rozvíjela ve všech jeho formách.

 

Malí stavitelé

Ve dnech 11. a 12. února 2021 proběhl u našich nejmenších projektový den v dopoledních hodinách, pod názvem „Stavitel města". Nenásilnou formou v duchu Komenského myšlenky „Škola hrou“ si děti rozvíjely technické a logické dovednosti, samostatnost, práci ve skupině, prostorové vnímání a jemnou motoriku. Děti se seznámily se symboly značek ve městě, které se vyskytují na ukazatelích či mapách měst, jako je např. nemocnice, lékárna, policie, hasiči, divadlo, obchod atd. Ti starší během dopoledne společně postavili vlastní město a v rolích malých kartografů poté vytvořili i jeho mapu. Děti dopoledne velice bavilo a již se těší na další společné setkání. A jak se jim práce dařila se můžete podívat na následujících odkazech fotogalerie 1 a fotogalerie 2.

 

Ledové zahrádky ve Skalici

Neleníme ani v zimě a společně jsme se rozhodli vyzdobit naši školu. A protože nám mrazivé počasí přálo, podařilo se nám vytvořit malé ledové zahrádky, které posoužily jako dekorace před hlavním vstupem. Jestli se práce vyvedla, se přesvědčte zde.  

 

Jak to bylo v MŠ v lednu

 

V prvním lednovém týdnu jsme se v MŠ zaměřili na karneval. Děti se zapojily do výzdoby jednotlivých tříd, tvořily klauny z různých materiálů, aby v pátek 8. 1. 2021 v dopoledních hodinách mohly tento den užít karnevalového veselí. Následující týdny nás přenesly do zimních témat se zaměřením na rozpoznávání zimních prvků, zimních sportů a bezpečnosti, oblékání, péče o zvířátka v zimním období. Děti sáňkovaly, bobovaly, stavěly sněhuláky, zpívaly, recitovaly, kreslily, malovaly, hrály různé pohybové hry, ale hlavně si každý den užívaly naplno.

 

Koncert našich školáků

Ve čtvrtek 28. ledna 2021 jsme ve Skalické škole zažili další neobvyklý den. Konal se u nás totiž opravdický koncert a vystupujícími byli samotní žáci naší školy. Po dlouhé době jsme se navíc prostřednictvím videokonference mohli setkat i s dětmi, které školu momentálně prezenčně navštěvovat nemohou. Naše kulturní dopoledne jsme zakončili chutnou svačinkou a pak už jsme se jen těšili na rozdávání vysvědčení.  

 

Karnel nechyběl ani ve škole

V pátek 15. ledna 2021 jsme si v rámci školní družiny udělali s dětmi karneval. Velkým potěšením byla hojná účast dětí, a to i těch, které v současné době družinu nenavštěvují (pozn. děti z ročníků 1., 2. a 4.). Masky a kostýmy dětí byly moc pěkné a povedené a dle slov dětí byl i samotný karneval povedený. Během karnevalové zábavy jsme měli možnost zahrát si pár soutěží a týmových her a nechyběl ani společný tanec na dobrou hudbu. Na závěr byly všechny děti odměněny sladkou dobrotou a drobným dárkem.

Tak zase příští rok a snad již v plném počtu! 😊

Haló pane karneval, račte dále, račte dál

V prvním lednovém týdnu jsme si pro děti připravili zábavné karnevalové dopoledne. Rázem se školka proměnila v pohádkovou říši plnou princezen, klaunů, různých zvířátek, kovbojů, čarodějnic a spoustu dalších masek. Všechny masky byly velice krásné a zajímavé. Tento den, si děti užily naplno. Zpívaly, tancovaly, hrály různé hry a soutěže. Domů si tak děti neodnesly jen dobrou náladu, plno zážitků, ale také medaili, zdravé mlsání, klauna s balonkem, omalovánky a další. Společně jsme si tento dek krásně užili a už se těšíme na další karnevalový rej.

 

Ohlédnutí za měsícem prosinec v MŠ

Na prosinec jsme se moc těšili, neboť je plný tajemství a překvapení. Již na začátku překvapil děti první sníh, který si užívaly na školní zahradě. Zapojily se do prvního stavění sněhuláků, zkoušely udělat sněhové andílky, a i když sněhu nebylo moc, tak se jim to dařilo. Na obou třídách adventní čas utíkal rychle, ale děti toho mnoho stihly. Od Mikulášské nadílky, výroby vánočních ozdůbek, přáníček, zapojily se do zdobení vánočního stromečku na třídách a společného zpívání vánočních písní a koled. Po pečlivých přípravách na nejkrásnější období v roce k nám do tříd zavítal tolik očekávaný Ježíšek a dětem oči jen zářily štěstím a nadšením. Děti s radostí rozbalovaly jeden dáreček za druhým a s dětskou nedočkavostí se hned pustily do her s novými hračkami.

Milí rodiče, celý náš kolektiv MŠ Vám přeje pohodové prožití vánočních svátků a do Nového roku 2021 mnoho osobních i pracovních úspěchů, a především pevné zdraví Vám všem.

 

A další nadělování

Přestože jsme v tomto školním roce moc akcí uskutečnit nemohli, vánoční besídka nechyběla. Zastavil se u nás i Ježíšek a nadělil dětem krásné dárečky, které samozřejmě hned odzkoušely. Na naše předprázdninové vánoční dopoledne se můžete podávat zde

 

Mikulášská nadílka ve škole

Naštěstí ani letos nepřišel čert, takže se zdá, že máme pořád stejně hodné děti 😊 Mikuláš nám nadělil moc dobré svačinky a společně jsme si užili moc hezké dopoledne. Jak jsme se měli, se podívejte v naší fotogalerii.  

 

 

Ohlédnutí za měsícem listopad v MŠ

Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad.

V měsíci listopadu jsme se s dětmi zaměřili na podtémata jakožto: Počasí je na draka a Moje tělo. Všechny témata obsahovaly: básně, písně, psychomotorické hry, pohybové chvilky i výtvarné aktivity. S dětmi jsme tvořili z papíru, z listí a přírodnin. Děti si společně vyrobily i podzimního dráčka z listí. Každé téma mělo i pracovní listy zaměřené na grafomotoriku, početní představy a soustředěnost. Zároveň jsme hráli didaktické hry a děti měly možnost na Sweet – boxu plnit různé úkoly, které souvisely s tématem týdne. 

 

A znovu gratulujeme!

Úspěchy žáci naší školy sklízí i za svou práci ve školní družině. Městská knihovna ve Frýdku-Místku v loňském školním roce vyhlásila 21. ročník mezinárodní literárně-výtvarné soutěže s názvem „Tvoříme vlastní vydavatelství“, kterého se v rámci ŠD úspěšně zúčastnila i žákyně naší školy – Karolína Pardubická. Úkolem mladých literátů a výtvarníků bylo vytvořit ilustrovanou knihu. V rámci českého kola se Karolína se svou knihou „Strašidla nad skalickou hůrkou“ umístila na 1. místě a v  mezinárodním kole na 2. místě.

Přestože už Kája naši školu nenavštěvuje, všichni srdečně gratulujeme!! 😊


Výsledky PODZIMNÍ DÝŇOVÉ SOUTĚŽE jsou tady!

Na 3. místě se se svou dýní umístili sourozenci Ohrzalovi.

2. místo obsadil se svou dýní Kubík Pardubický!

A 1. místo v Podzimní dýňové soutěží získávají sourozenci Mertovi!!

Vítězům gratulujeme, a ještě jednou děkujeme všem soutěžícím a těšíme se, že se příští rok zase přihlásí! 

 

Velká podzimní dýňová soutěž

Ani v letošním roce jsme nezapomněli na naši tradiční dýňovou soutěž. Letos ale byla přece jen malinko jiná – soutěžili jsme totiž o nejlepší fotku vydlabané nebo jinak vyzdobené dýně. O tom, jak soutěž dopadla vás budeme informovat v průběhu tohoto týdne. Všem soutěžícím moc děkujeme a už teď jim můžeme prozradit, že žádného z nich odměna nemine! 😊

A jaké fotky nám poslali? Prohlédnout si je můžete přímo zde. Tak hurá do toho! 😊

 

 

Ohlédnutí za měsícem říjen

„Měsíc říjen už je tady, míchá barvy dohromady“

Ani v tomto měsíci jsme ve školce nezaháleli a celý říjen nám panoval v podzimním duchu. Začátkem měsíce jsme se věnovali odletem ptáků do teplých krajin. Děti se dozvěděly, proč vlaštovky a čápi odlétají do teplých krajin, čím se živí a proč nemohou přečkat zimu v Evropě. V druhé polovině měsíce, se děti seznámily s lesem, stromy, podzimními plodinami, zvířátky. S chutí se zapojily do sběru kaštanů pro zvířátka. Při návštěvě lesa panovala příjemná atmosféra a nasbírané plodiny Zajíčci a Sovičky společně rozdělily zvířátkům do krmelce.


Ohlédnutí za měsícem září v MŠ

Září je adaptačním obdobím pro nově příchozí dětí, ale také pro děti, které již MŠ navštěvovaly a postoupily ze třídy Zajíčků do třídy Soviček. Je to období plných změn, nových výzev a zkoušek nejen pro dětí, ale také pro rodiče. V adaptačním období sice padlo pár ranních slziček při loučení, ale moc šikovné paní učitelky dokázaly děti zaujmout a po chvíli bylo ve třídě Zajíčků tichoučko. Děti se v tomto měsíci seznámily s prostory MŠ, se zaměstnanci, jídelnou, zahradou MŠ, třídními a bezpečnostními pravidly. Povídali jsme si o změnách v přírodě, které nám přináší podzimní čas, o ovoci a zelenině. K tématu jsme tvořili, zpívali, učili se říkanky, básničky a také nás navštívila Indiánka. Děti se s chutí a zájmem zapojovaly do veškerých činností.

Moc děkujeme rodičům za spolupráci při našití poutek na pyžamka, podepsaní papuček a oblečení.


Z A Č Í N Á   N Á M   Š K O L A 😊

Poprvé po prázdninách se konečně i v naší škole otevřely žákům dveře dokořán a přivítat jsme tak mohli i naše malé prvňáčky. Fotky z jejich prvního dne si můžete prohlédnout zde.

😊 VŠECHNY DĚTI JSME ZASE MOC RÁDY VIDĚLY A DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU JIM PŘEJEME SPOUSTU HEZKÝCH ZÁŽITKŮ A ÚSPĚCHŮ! 😊

 

___________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________