Vítejte na stránkách jubilejní školy Skalice

Haló pane karneval, račte dále, račte dál

V prvním lednovém týdnu jsme si pro děti připravili zábavné karnevalové dopoledne. Rázem se školka proměnila v pohádkovou říši plnou princezen, klaunů, různých zvířátek, kovbojů, čarodějnic a spoustu dalších masek. Všechny masky byly velice krásné a zajímavé. Tento den, si děti užily naplno. Zpívaly, tancovaly, hrály různé hry a soutěže. Domů si tak děti neodnesly jen dobrou náladu, plno zážitků, ale také medaili, zdravé mlsání, klauna s balonkem, omalovánky a další. Společně jsme si tento dek krásně užili a už se těšíme na další karnevalový rej.

 

Ohlédnutí za měsícem prosinec v MŠ

Na prosinec jsme se moc těšili, neboť je plný tajemství a překvapení. Již na začátku překvapil děti první sníh, který si užívaly na školní zahradě. Zapojily se do prvního stavění sněhuláků, zkoušely udělat sněhové andílky, a i když sněhu nebylo moc, tak se jim to dařilo. Na obou třídách adventní čas utíkal rychle, ale děti toho mnoho stihly. Od Mikulášské nadílky, výroby vánočních ozdůbek, přáníček, zapojily se do zdobení vánočního stromečku na třídách a společného zpívání vánočních písní a koled. Po pečlivých přípravách na nejkrásnější období v roce k nám do tříd zavítal tolik očekávaný Ježíšek a dětem oči jen zářily štěstím a nadšením. Děti s radostí rozbalovaly jeden dáreček za druhým a s dětskou nedočkavostí se hned pustily do her s novými hračkami.

Milí rodiče, celý náš kolektiv MŠ Vám přeje pohodové prožití vánočních svátků a do Nového roku 2021 mnoho osobních i pracovních úspěchů, a především pevné zdraví Vám všem.

 

A další nadělování

Přestože jsme v tomto školním roce moc akcí uskutečnit nemohli, vánoční besídka nechyběla. Zastavil se u nás i Ježíšek a nadělil dětem krásné dárečky, které samozřejmě hned odzkoušely. Na naše předprázdninové vánoční dopoledne se můžete podávat zde

 

Mikulášská nadílka ve škole

Naštěstí ani letos nepřišel čert, takže se zdá, že máme pořád stejně hodné děti 😊 Mikuláš nám nadělil moc dobré svačinky a společně jsme si užili moc hezké dopoledne. Jak jsme se měli, se podívejte v naší fotogalerii.  

 

Ohlédnutí za měsícem listopad v MŠ

Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad.

V měsíci listopadu jsme se s dětmi zaměřili na podtémata jakožto: Počasí je na draka a Moje tělo. Všechny témata obsahovaly: básně, písně, psychomotorické hry, pohybové chvilky i výtvarné aktivity. S dětmi jsme tvořili z papíru, z listí a přírodnin. Děti si společně vyrobily i podzimního dráčka z listí. Každé téma mělo i pracovní listy zaměřené na grafomotoriku, početní představy a soustředěnost. Zároveň jsme hráli didaktické hry a děti měly možnost na Sweet – boxu plnit různé úkoly, které souvisely s tématem týdne. 

 

A znovu gratulujeme!

Úspěchy žáci naší školy sklízí i za svou práci ve školní družině. Městská knihovna ve Frýdku-Místku v loňském školním roce vyhlásila 21. ročník mezinárodní literárně-výtvarné soutěže s názvem „Tvoříme vlastní vydavatelství“, kterého se v rámci ŠD úspěšně zúčastnila i žákyně naší školy – Karolína Pardubická. Úkolem mladých literátů a výtvarníků bylo vytvořit ilustrovanou knihu. V rámci českého kola se Karolína se svou knihou „Strašidla nad skalickou hůrkou“ umístila na 1. místě a v  mezinárodním kole na 2. místě.

Přestože už Kája naši školu nenavštěvuje, všichni srdečně gratulujeme!! 😊


Výsledky PODZIMNÍ DÝŇOVÉ SOUTĚŽE jsou tady!

Na 3. místě se se svou dýní umístili sourozenci Ohrzalovi.

2. místo obsadil se svou dýní Kubík Pardubický!

A 1. místo v Podzimní dýňové soutěží získávají sourozenci Mertovi!!

Vítězům gratulujeme, a ještě jednou děkujeme všem soutěžícím a těšíme se, že se příští rok zase přihlásí! 

 

Velká podzimní dýňová soutěž

Ani v letošním roce jsme nezapomněli na naši tradiční dýňovou soutěž. Letos ale byla přece jen malinko jiná – soutěžili jsme totiž o nejlepší fotku vydlabané nebo jinak vyzdobené dýně. O tom, jak soutěž dopadla vás budeme informovat v průběhu tohoto týdne. Všem soutěžícím moc děkujeme a už teď jim můžeme prozradit, že žádného z nich odměna nemine! 😊

A jaké fotky nám poslali? Prohlédnout si je můžete přímo zde. Tak hurá do toho! 😊

 

 

Ohlédnutí za měsícem říjen

„Měsíc říjen už je tady, míchá barvy dohromady“

Ani v tomto měsíci jsme ve školce nezaháleli a celý říjen nám panoval v podzimním duchu. Začátkem měsíce jsme se věnovali odletem ptáků do teplých krajin. Děti se dozvěděly, proč vlaštovky a čápi odlétají do teplých krajin, čím se živí a proč nemohou přečkat zimu v Evropě. V druhé polovině měsíce, se děti seznámily s lesem, stromy, podzimními plodinami, zvířátky. S chutí se zapojily do sběru kaštanů pro zvířátka. Při návštěvě lesa panovala příjemná atmosféra a nasbírané plodiny Zajíčci a Sovičky společně rozdělily zvířátkům do krmelce.


Ohlédnutí za měsícem září v MŠ

Září je adaptačním obdobím pro nově příchozí dětí, ale také pro děti, které již MŠ navštěvovaly a postoupily ze třídy Zajíčků do třídy Soviček. Je to období plných změn, nových výzev a zkoušek nejen pro dětí, ale také pro rodiče. V adaptačním období sice padlo pár ranních slziček při loučení, ale moc šikovné paní učitelky dokázaly děti zaujmout a po chvíli bylo ve třídě Zajíčků tichoučko. Děti se v tomto měsíci seznámily s prostory MŠ, se zaměstnanci, jídelnou, zahradou MŠ, třídními a bezpečnostními pravidly. Povídali jsme si o změnách v přírodě, které nám přináší podzimní čas, o ovoci a zelenině. K tématu jsme tvořili, zpívali, učili se říkanky, básničky a také nás navštívila Indiánka. Děti se s chutí a zájmem zapojovaly do veškerých činností.

Moc děkujeme rodičům za spolupráci při našití poutek na pyžamka, podepsaní papuček a oblečení.


Z A Č Í N Á   N Á M   Š K O L A 😊

Poprvé po prázdninách se konečně i v naší škole otevřely žákům dveře dokořán a přivítat jsme tak mohli i naše malé prvňáčky. Fotky z jejich prvního dne si můžete prohlédnout zde.

😊 VŠECHNY DĚTI JSME ZASE MOC RÁDY VIDĚLY A DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU JIM PŘEJEME SPOUSTU HEZKÝCH ZÁŽITKŮ A ÚSPĚCHŮ! 😊

 

___________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

TOPlist