Vítejte na stránkách jubilejní školy Skalice

Procházka Pohádkovým lesem

V sobotu 22. června 2019 se ve Skalici jako každý rok sešly nejrůznější pohádkové bytosti a připravily další milé odpoledne všem, kteří se na ně přišli podívat. Nechyběli čerti, víly, Ferda s Beruškou, Locika, Máša se svým medvědem, ale i postavičky z pohádek Hrnečku, vař!, O Otesánkovi a mnoho dalších. Na každém stanovišti čekal na děti úkol. Po splnění všech disciplín byli samozřejmě malí účastníci odměněni. Letos nám dokonce přálo i počasí, takže se akce opravdu vyvedla!

fotogalerie

 

Mateřinka na Bílé

Ve čtvrtek 20. června 2019 jely děti ze školičky na výlet na Bílou, kde byl pro ně připraven animační program "Šmoulové". Po příjezdu se děti proměnily v malé Šmoulíky, rozdělily se do skupin a ve šmoulí vesničce plnily nejrůznější úkoly. Hledaly zlého čaroděje Gargamela, zpívaly šmoulí písničku, házely šišky do Gargamelovy nůše, skládaly obří šmoulí puzzle, svou statečnost prokázaly při přecházení přes lanovou stezku a jízdě na lanovce, obratnost ukázaly při skocích na velké nafukovací trampolíně.

Výlet se dětem moc líbit, tento den si báječně užily.                                    

fotogalerie

 

Starší školáci na dopravním hřišti

Ve čtvrtek 20. června 2019 si žáci naší školy zopakovali pravidla silničního provozu při jízdě zručnosti na dopravním hřišti v Místku. Za svou píli a znalosti obdrželi Průkaz cyklisty.

fotogalerie

 

 

Páťáci na Lysé hoře

V pátek 14. června 2019 jsme se my žáci pátého ročníku ZŠ Skalice vydali zdolat Lysou horu. Po čtvrtečním dešti se mírně ochladilo, ale sluníčko nám svítilo celou dobu. Cestou zpátky jsme uviděli hada, ale ani borůvky, ani jahody ještě nedozrály, takže jsme je neochutnali.

                                                                            fotogalerie

 

 

Ve fotogalerii školní družinky přibyly další fotografie. Nezapoměňte si je prohlédnout 😊 .

 

 

Plaveme jako rybičky

I v letošním školním roce žáci první až čtvrté třídy naší školy poctivě navštěvují lekce plavání 😊. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak dobří plavci z nich už jsou.

 

 

 

Mateřinky v hasičárně

Ve středu 22. května 2019 si byly děti z MŠ prohlédnout nově zrekonstruovanou hasičárnu ve Skalici. René Pardubický se dvěma pomocnicemi připravili pro děti zábavný program, aby si mohly vyzkoušet těžkou práci hasičů. Děti plnily úkoly během překážkové dráhy, zkoušely hadice napojit a rozpojit, stříkaly hadicí na cíl, seznámily se s potřebným náčiním a nářadím. Také si prohlédly hasičské auto.                                                                                                                          fotogalerie

 

Zajíčci v Pekařství "U dvou kooček"

V úterý 21. května 2019 se Zajíčci vydali na výlet autobusem a vlakem do Pržna, kde navštívili voňavé království – Pekařství "U dvou kooček". Děti si prohlédly pekárnu i prodejnu, seznámily se se stroji, které pekaři při práci používají, ale také si samy vyzkoušely vyválet tři copánky a uplést z nich pletýnku. Paní pekařka Petra nám odpoledne upečené pletýnky přivezla do školky. Moc děkujeme! 😊                                     fotogalerie

 

 

ŠKOLA V PŘÍRODĚ 😊

V pondělí 13. května 2019 jsme se konečně vypravili na školu v přírodě! Přestože nám počasí příliš nepřeje, užíváme si každou chvilku.

Hned první den jsme se po dobrém obědě rozdělili do čtyř skupin (červení, modří, černí a zelení) a vydali se do lesa. Tam jsme si zahráli různé hry jako třeba Cestu, Pexeso a Diář. Na večeři byly moc dobré špagety. Následovaly večerní seznamovací hry, protože jsme tady ještě s dětmi ze školy z Vyškova.

V úterý jsme chvíli pracovali s pracovními sešity a pracovními listy. Po náročném dopoledním přemýšlení nás čekal vydatný oběd – tentokrát nám podávali sekanou s bramborovou kaší. Odpoledne proběhlo v duchu závodění (naběhali jsme asi tisíc kilometrů 😊 ). Síly jsme doplnili sladkou večeří. Nuda nebyla ani večer. Vedoucí pro nás totiž připravili stezku přísahy, při které jsme se museli zaručit, že budeme ochraňovat přírodu a vše živé.

Středeční dopoledne jsme si zacvičili jógu, namalovali několik obrázků, vybarvili různé mandaly, zahráli pár deskových her a vydali se na krátkou procházku. Pupíky nám pak zaplnilo vepřo knedlo zelo. Po odpoledním odpočinku jsme opět soutěžili za své týmy. A co bude dál? To zatím vážně nevím 😊

Všechny moc zdravím!

Adam Kučera

 

Naše společné velikonoční tvoření

V úterý 16. dubna 2019 se žáci základní školy spolu se svými rodiči, prarodiči a sourozenci zapojili do našich tradičních výtvarných dílen s velikonoční tématikou. Se svými pomocníky si děti letos mohly vytvořit hned dva výrobky. Jak se všem práce dařila, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

 

 

Zápis dětí do 1. třídy

V pondělí 15. dubna 2019 se na naší škole konal zápis do první třídy. Tentokrát si děti v rámci plnění úkolů a aktivit, které měly prověřit jejich připravenost na školní docházku, připomněly známé pohádky. Všichni předškoláčci byli moc šikovní a za odměnu si odnesli spoustu drobných dárečků.                                                                                   fotogalerie

 

Předškoláčci v 1. třídě 

Ve středu 10. dubna 2019 dorazili naši malí předškoláci na návštěvu do první třídy. Těšili se nejen oni, ale i prvňáčci, kteří si pro své budoucí spolužáky připravili pár úkolů, se kterými jim jako zkušení školáci samozřejmě pomohli. Po práci pak měly děti chvilku času na odpočinek s dětskými encyklopediemi.                                        fotogalerie

 

Sovičky v knihovně

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 jely Sovičky do Městské knihovny u kina Vlast. Paní knihovnice dětem připomněla, jak se správně s knihami zachází. Učila děti, jak jsou knihy rozděleny podle svého zaměření do regálů. Na závěr si děti prohlédly knihy, které je zaujaly.

fotogalerie

 

Bubnovali i školkáčci 😊

Ve středu 3. dubna 2019 přijela do školky paní Gavlasová, která seznámila děti s netradičními hudebními nástroji. Z tělocvičny se linuly zvuky nástrojů z dalekých zemí. Děti si aktivně zabubnovaly na africké bubny Djembe, rytmizovaly, zpívaly, hrály "Bubnovou babu". Užily si to parádně.


fotogalerie Zajíčci

fotogalerie Sovičky

 

Další lekce školáků s bubínky

Děti si dnes užily lekci tance, poslechu méně známých nástrojů, zazpívaly si a pořádně si zabubnovaly. Na závěr je čekalo překvapení v podobě tančící vody, která v tibetské misce začala vystřikovat bublinky. Dětem se hrátky líbily, podívejte se do fotogalerie na nafocené momentky. 

 

 

Projekt dětí základní školy- Zdravá strava

V pátek 29. března 2019 jsme pro děti základní školy připravili projekt zaměřený na zdravou stravu. Žáci rozdělení do skupin během dopoledne splnili několik úkolů, potrápili si hlavičky nad matematikou a ochutnali několik dobrot. Jak se nám den vydařil se podívejte v naší fotogalerii.

 

 

Zimo, zimo táhni pryč ...

Již několik let se děti z mateřské školy loučí se zimou házením Moreny z mostu do řeky. Společnými silami vyrobily Morenu z pečiva, aby neznečišťovala řeku a zároveň nakrmila ryby a kačeny. Ve čtvrtek 21. března 2019 jely děti autobusem k řece (Zajíčci do Starého Města, Sovičky do Záhoří), Morenu hodily do vody při skandování básně "Zimo, zimo táhni pryč"! Zároveň také probíhal "Ponožkový den" na podporu dětí s Dawnovým syndromem.

fotogalerie Zajíčci

fotofalerie Sovičky

 

 

Divadlo Letadlo v mateřince

V úterý 19. března 2019 přijelo do MŠ Divadlo Letadlo s pohádkou "Výprava za polárním medvědem". Děti pohádku nejen zhlédly, ale také se do děje aktivně zapojily a plnily různé úkoly. 

fotogalerie

 

 

Plavecký výcvik

V pátek 8. března 2019 začaly nejstarší děti z mateřské školy jezdit na bazén. V průběhu plavecké výuky dochází k vytváření kladného vztahu dítěte k vodě a pohybu ve vodním prostředí. Děti se učí základní plavecké dovednosti: plavecké dýchání, plavecké polohy – vznášení, splývání, skoky do vody a orientaci ve vodě. 

fotogalerie

 

 

Beseda se strážnicemi Městské policie

V pondělí 4. března 2019 navštívili mateřskou školu strážnice Městské policie. Poučily děti, jak se správně zachovat při setkání s neznámým člověkem, při nalezení injekční stříkačky, se zásady bezpečného chování doma i venku. Seznámily děti s telefonními čísly tísňového volání.                                                                                      fotogalerie

 

 

Obvodní kolo recitační soutěže

I v letošním roce se žáci naší školy zúčastnili recitační soutěže. Ti nejlepší poté postoupili do obvodního kola, které se konalo ve Frýdku – Místku. Velká pochvala patří jedné z žákyň 2. třídy, která se probojovala až do okresního kola. Všem moc gratulujeme 😊

 

Školní kolo recitační soutěže

V pátek 8. února 2019 u nás proběhlo školní kolo recitační soutěže. Nejzdatnější recitátoři byli ohodnoceni diplomem a drobnou odměnou a budou naši školu reprezentovat v okrskovém kole recitační soutěže, která se uskuteční 27. února na jedné ze základních škol ve Frýdku – Místku. 

fotogalerie

Všem přejeme mnoho úspěchů! 😊

 

Školáci na návštěve v divadle

V úterý 5. února 2019 jsme se s dětmi vydali do Frýdku – Místku navštívit divadelní představení Divadla loutek, které dočasně hostuje v kině Vlast. Na programu byla vtipná beskydská pohádka o tom, že čert nikdy nespí a není radno s ním žertovat.                                                                                                                                  fotogalerie

 

Náš čas v družině

Na konci kalendářního roku 2018 jsme v družině dělali spoustu skvělých věcí. Zapojili jsme se do projektu ke 100. výročí založení Československé republiky. Mohli jsme totiž ochutnat starodávnou kaši, kterou jsme si společně s paní vychovatelkou připravili, skládali jsme různé obrázky známých českých osobností, a dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jaké je klečet na hrachu 😊. Někteří z nás se také zúčastnili již tradičního vyrábění adventních věnců. A na Vánoce na nás samozřejmě nezapomněl ani Ježíšek, který nám nadělil mnoho krásných dárků. Neleníme ani v novém roce, a tak už jsme si stihli vyrobit spoustu hezkých výrobků, připravit pár dobrot, užít si legraci na sněhu a namalovat obrázky do výtvarné soutěže. Družinu máme moc rádi © a na vše, co děláme se můžete kouknout ve fotogalerii                                                                                                                                Klárka a Kája (4. třída)

 

Lyžařský kurz

V týdnu od 14. do 18. ledna 2019 se některé z dětí naší základní a mateřské školy zúčastnily lyžařského kurzu v Malenovicích. Zima nám přála, a tak se naučil lyžovat opravdu každý. Malí lyžaři po týdenním výcviku zvládli sjet část malé nebo dokonce úplně celou velkou sjezdovku. Poslední den kurzu se za účasti mnoha rodičů a dalších fanoušků konaly závody, ze kterých si všichni lyžaři odnesli památeční medaili. Jak si děti celý týden užily, se můžete podívat v naší fotogalerii.

 

Náš karneval 

V pátek 4. ledna 2019 se celé odpoledne v hospodě U Bučka ozývalo karnevalové veselí. V sále se sešlo spoustu krásných masek. O zábavu se tentokrát postaral Klaun Hopsalín. Děti s ním tančily, soutěžily, skákaly přes překážky, jezdily na koních, přenášely roztočené talíře na tyči. Během programu se do reje zapojili i rodiče a zatančili si společně se svými dětmi.  Děvčata z tanečního kroužku ze ZŠ Skalice nám ukázaly, jak se umí pohybovat například v rytmu samby. Nakonec Hopsalín dětem předvedl balónkovou show. Vše si ostatně můžete sami prohlédnout v naší fotogalerii.

 

Mateřinka na návštěvě u myslivců

Ve čtvrtek 20. prosince 2019 se děti z mateřské školy setkaly u Myslivecké chaty se dvěma myslivci. V předvánočním čase myslely nejen na to, co jim přinese Ježíšek pod stromeček, ale i na zvířátka. Děti ozdobily stromečky kolem krmelce suchým pečivem, mrkvičkami a jablíčky. Ptáčkům nasypaly zrní do krmítka. Páni myslivci dětem vyprávěli zajímavosti ze života zvířat a jak mohou děti pomoci zvířátkům přečkat dlouhou zimu.                                                            fotogalerie

Děkujeme myslivcům, že si na nás udělali čas! 😊

 

Zpívání u stromečku a vánoční jarmark

V pátek 14. prosince 2018 jsme si společně s dětmi základní a mateřské školy zazpívali několik vánočních koled a vyslechli pár hezoučkých básniček. Vystoupením jsme ale rozhodně neskončili! Hned po dozpívání se děti rozutekly ke stanovištím se svými výrobky, aby je mohly všechny prodat a vydělat pro svou třídu penízky na nějakou dobrotu, nebo třeba výlet. Odpoledne se vydařilo a vy si ho můžete připomenout v naší fotogalerii.

 

Mikulášská besídka v mateřince

Odpoledne děti vystoupily s krátkým programem na Mikulášské besídce. Potěšily nejen rodiče, ale i babičky a dědečky. Všichni byli náležitě pyšní, jak pěkně to děti zvládly.

 

 

Fotografie z vystoupení soviček jsou k nahlédnutí zde.

A na naše malé zajíčky se můžete podívat na tomto odkazu.

 

Bum, bum, ratata, čert nám bušil na vrata...

Ve čtvrtek 6. 12. dopoledne se v školce ozvalo bouchání, řinčení řetězu, zvonění zvonečku a do třídy vešel Mikuláš, čert a dva andělíčci. Dětem se rozbušilo srdíčko napětím. Sovičky i Zajíčci přednesli básničky a společně zazpívali. "Lumpíci" Mikulášovi slíbili, že už budou hodní. Čert měl sice ohromný pytel, ale nakonec slibům dětí uvěřil a nikoho si do pekla nevzal. Děti pak dostaly pochvalu od Mikuláše a pohlazení a balíček dobrot od andělíčků.                                                     fotogalerie

 

Sovičky na výchovném koncertě v ZUŠ

V pondělí 26. listopadu 2018 se děti ze třídy Sovičky zúčastnily výchovného koncertu v Základní umělecké škole v Místku. Formou příběhu o dětech a jejich dědečkovi, učiteli hudby, se seznámily s názvy a hrou na hudební nástroje a na závěr si i se všemi hudebníky za doprovodu hudebních nástrojů zazpívaly písničky, které znají ze školky.  Sovičkám se líbilo, že koncert provázely známé písničky a také to, že hlavními účinkujícími byly děti, které byly jen o málo starší než ony samy.                                                                                                                                                                                     fotogalerie                   

Třída paní učitelky Filipcové a projekt Jablíčko

V pátek 7. prosince 2018 se naši druháčci, čtvrťáčci a páťáčci pustili do projektu, jehož součástí bylo i vyrobit jablíčkový dort pro rodiče. Děti si do školy přinesly potřebné suroviny a práce se jim opravdu vydařila. Vyrobený dort si děti nakonec odnesly domů a my jen doufáme, že si na nich spolu s rodiči pochutnaly.                                                                   fotogalerie

 

 

Náš projekt pokračoval i ve školní jídelně

Z dopoledních činností dětem pořádně vyhládlo, a tak projekt pokračoval i v naší školní jídelně. Paní kuchařky vyzdobily jídelnu v národních barvách a uvařily prvorepublikovou bramboračku a těstoviny s mákem. Podívejte se do fotogalerie, jak to všem slušelo.

 

 

 

 

Projekt ke 100. výročí založení Československé republiky

Celý rok si připomínáme kulaté výročí naší republiky. V projektovém dni jsme chtěli dětem přiblížit toto období, proto zaměstnanci a některé děti přišly v dobovém oblečení. Pan Polášek poutavě povykládal, jaké historické události vedly k vyhlášení Československa. Na dobových fotografiích ukázal dětem i oslavu vzniku naší republiky na Frýdeckém náměstí, kde se sešly stovky lidí, ale až o den později, protože se informace nešířily tak rychle, jako v dnešní době. Zavzpomínal na poválečné období, které bylo provázeno hladem a chudobou. Vyzdvihl i to, jaké vysoké úrovně jsme dosáhli v dnešní době ve vědě, lékařství i v jiných oborech. Vysvětlil dětem, co znamená být vlastenec – být hrdý na svou vlast, protože mnoho lidí položilo život za to, abychom se my měli dobře. V druhé části byly děti všech ročníků rozděleny do skupin a plnily vědomostní úkoly z naší historie, poznávaly významné osobnosti, vyhledávaly informace v mapě a na internetu, skládaly fotografie známých osobností a vypořádávaly se s mnoha dalšími úkoly. Na závěr měla každá skupina vytvořit svůj plakát historických událostí nebo zajímavostí.                                                                                                                                                                                fotogalerie

 

 

Třeťáčci a projekt Sv. Martin

Třeťáci si přáli, aby svatý Martin přijel na bílém koni. Letos se opozdil, ochladilo se až o týden později a spadlo jen pár sněhových vloček. Nám to však nevadilo, naučili jsme se báseň o Martinovi, poskládali jsme koně z papíru, vytvořili jsme zasněženou krajinu, na stromy jsme použili bramborová razítka. Jak se nám to povedlo se můžete podívat do fotogalerie.

 

Čtvrťáčci a páťáčci na návštěvě 4. ZŠ ve Frýdku - Místku

V pátek 9. listopadu 2018 přijali žáci 4. a 5. ročníku ZŠ pozvání k návštěvě 4. ZŠ ve Frýdku – Místku. Dopolední výuka se tak změnila v den pokusů, během kterého proběhl i fyzikální workshop či výtvarná dílna. Děti pracovaly pod vedením p. učitelky v chemické laboratoři a svou pozornost si prověřily v hře zvané Cirkus. Své nadšení naši čtvrťáčci a páťáčci neskrývali ani při návštěvě přírodovědného koutku.                                                                                                                                                                                fotogalerie

 

Školní družina

Ve fotogalerii školní družiny přibyly další fotografie! Co děti vyráběly, vařily a jinak tvořily se můžete podívat zde.

 

 

Naše další bruslení

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 jsme jeli opět bruslit. Do fotogalerie byly přidány nové fotografie. Prohlédnout si je můžete zde.

 

Strašidelný průvod Skalicí a Halloweenská párty

Po příjemně stráveném dopoledni, vydatném obědě, hravém poobídkovém čase ve školní družině a řádné přípravě, jsme ani úterní večer nezaháleli a společně jsme se vydali na náš další Strašidelný průvod Skalicí. Strašidel byla celá řada! Nechyběly čarodějnice, upíři, kostlivci a další hrůzostrašní bubáci. Ovšem největší překvapení, které završilo celý halloweenský den čekalo na děti v sále restaurace U Bučka. Konala se tam přímo čarokrásná hostina se stoly překypujícími nejrůznějšími dobrotami, proběhlo vyhlášení výsledků dýňové soutěže a soutěže o nejhezčí masku. A protože bylo postaráno i o hudbu, nebylo nač čekat a mohlo se začít pořádně hodovat 😊                                                                                                                                                fotogalerie

Touto cestou bychom zároveň chtěly ještě jednou velmi poděkovat paní Andree Čmielové, Petře Mertové, Petře Vašinkové, Lence Hrivňákové a panu Ivanu Hrtoňovi, kteří se aktivně podíleli na přípravě a realizaci celého tohoto dne, dále pak ak. malíři Josefu Růžičkovi, Pavlu Majtanovi, kolektivu restaurace U Bučka, firmě Vodopol a v neposlední řadě všem maminkám, které pekly a připravily občerstvení na večerní hostinu. Děkujeme! 😊

 

Halloween v družině

Halloween neminul děti ani ve školní družině, kde se jim o zábavný program postaraly naše hodné paní vychovatelky. Co vše k Halloweenu děti vyráběly a tvořily se můžete podívat ve fotogalerii.

Halloweenské menu

O mimořádný zážitek se postaraly i naše milé paní kuchařky. Ty dětem připravily skutečně stylové menu obsahující banánové duchy, čarodějné bradavice, polévku z dýně uvězněné pod poklicí a Drákulův kotlík se šňůrkami a moučnými larvami s černým lektvarem. Paní kuchařky samozřejmě nezapomněly ani na výzdobu celé jídelny, kterou si spolu s vybranými pokrmy můžete prohlédnou v naší fotogalerii.

Tímto našim paním kuchařkám ještě jednou moooc děkujeme! 😊

 

Halloweenské dopoledne

V úterý 6. listopadu 2018 čekalo na děti mateřské i základní školy velmi milé překvapení v podobě netradičních halloweenských aktivit, které připravili sami rodiče žáků. Neobvyklé činnosti, mezi kterými byl hod míčkem na příšerky, omotávání mumií, skládání kostry, vyhledávání duchů, průchod pavučinou a výroba strašidelných korálků, děti velmi pobavily. Po splnění všech úkolu odházely děti s pomalovanými obličeji a sladkou odměnou. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii mateřské i základní školy.

 

Dýňová soutěž 😊

Letos jsme poprvé vyhlásili soutěž o nejpřepychověji, nejoriginálněji a nejstrašidelněji vydlabanou a vyzdobenou dýni. Do soutěže se se svou dýni přihlásily rodiny dětí z mateřské i základní školy a jejich výtvory bylo opravdu povedené, o čemž se můžete přesvědčit v naší fotogalerii. Porotu při výběru těch nejlepších tvořily žáci naší školy a o výsledcích byli všichni informováni ještě tentýž den. Výhercům patří naše velká gratulace! 😊

 

Brusleníčko, bruslení

Ve čtvrtek 25. října 2018 jsme se spolu s dětmi vydali na naše první letošní bruslení do haly Polárka. Starší školáci byli na ledě jako doma a naši malí prvňáčci se nenechali zahanbit a rychle se snažili na techniku bruslení vyzrát. Společně jsme si užili spoustu legrace. Touto cestou také ještě jednou mockrát děkujeme za pomoc rodičům, a to nejen se zavazováním bruslí, ale i s doprovodem a dopomocí dětem na ledové ploše 😊                                                                     fotogalerie

 

Výchovný koncert pro školáky

Na pondělí 22. října 2018 jsme pro děti základní školy zajistily koncert houslisty a zpěváka Jiřího Erlenbacha, který se svou hudební show vystupoval na mnoha koncertních pódiích a také na zaoceánských lodích, se kterými procestoval skoro celý svět. Děti vystoupení nabité energií opravdu zaujalo, a tak se mnohdy samy aktivně zapojily, o čemž se můžete přesvědčit sami v naší fotogalerii 😊

 

Prima pokusy

V pátek 19. října 2018 na děti čekaly lekce Prima pokusů, které byly od začátku až dokonce plné zábavy i hravého učení. Co se stane, když do octu přidám jedlou sodu? Jak se zbarví šťáva z červeného zelí, když do ní přidáme ocet nebo jedlou sodu? Jak si můžeme doma vyrobit lávovou lampu? Komu vyletí výš raketka na vzduch? A jaké experimenty se dají provádět s obyčejnými bonbónky? To vše si mohly vyzkoušet děti a na fotkách je vidět, že si to náramně užily.

 

Mateřinka v divadle

Ve čtvrtek 18. října 2018 jely děti z mateřské školy do Těšínského divadla, kde shlédly muzikál Ferda Mravenec. Příběh o šikovném Ferdovi, který si ví rady s každou prací, nafoukané Berušce, popletovi Brouku Pytlíkovi a dalších kamarádech z hmyzí říše byl doprovázen hezkými písničkami. Dětem se pohádka velmi líbila, a i ti nejmenší vydrželi napjatě koukat až do samotného konce.

 

Školáci a muzikoterapie s bubínky

V pondělí 15. října 2018 se děti 1., 4. a 5. ročníku zúčastnily lekce muzikoterapie s bubínky. Dopolední hraní na bubínky a seznamování s nejrůznějšími druhy hudebních nástrojů si děti náramně užily. Druháčky a třeťáčky tato lekce čeká v dubnu. A my věříme, že se jí probubnují stejně úspěšně!                                                                        fotogalerie

 

Drakiáda

Ve čtvrtek 11. října 2018 jsme se společně s dětmi a jejich rodiči vydali na kopec za školou, abychom na oblohu vznesli draky rozličných tvarů, velikostí a barev. Celý den jsme pozorovali povětrnostní podmínky – panovalo naprosté bezvětří. Přesto se stal malý zázrak a draci létali jako o závod. Společně jsme strávili příjemné podzimní odpoledne a děkujeme všem rodičům i dětem, že přišli a aktivně se zapojili.                                                                                                                                                                                    fotogalerie

 

Sovičky v Městské knihovně

V úterý 2. října 2018 děti z mateřské školy ze třídy Sovičky navštívily Městskou knihovnu v Místku. Prohlédly si knihovnu a od paní knihovnice se dozvěděly, jak si mohou knihy vypůjčit a jak se s knihami zachází. Poslechly si krátký příběh, hovořily o knihách, prolistovaly encyklopedie a knihy, které je podle obrázků zaujaly. Dvě encyklopedie k tématu „Ptáci“ si poté děti vypůjčily.         fotogalerie

 

Dopravní výchova dětí ze 4. a 5. třídy

V pondělí 1. října 2018 se žáci 4. a 5. ročníku vydali do Místku na lekci dopravní výchovy. Nejprve museli prokázat své znalosti dopravních značek. Poté se mohli konečně pustit do jízdy na kolech a své vědomosti využít přímo v praxi. Našim školákům se den opravdu vydařil, o čemž se můžete sami přesvědčit v naší fotogalerii.

 

Neleníme, zeleníme 😊

V minulém školním roce děti ze školní družiny a jejich hodné paní vychovatelky poctivě pracovaly na školní zahradě a jejich práce se opravdu zúročila! Na jejich obrovský úspěch se můžete podívat v naší fotogalerii. Samozřejmě velice děkujeme tatínkům za pomoc se sklizní, na kterou jsme sami tolik sil neměli! 😊

 

Sportovní odpoledne

V úterý 18. září 2018 se konalo naše další, již skoro tradiční, sportovní odpoledne pro rodiče s dětmi základní i mateřské školy. Počasí nám přálo, a tak si tuto akci nenechalo ujít mnoho soutěžících.  I tentokrát pro ně byly připraveny netradiční disciplíny. Tou nejobtížnější a zároveň nejúsměvnější byl závod dvojic na speciálních lyžích. Rodiče i děti se velmi snažili a jejich výkony proto byly náležitě oceněny chutnou svačinkou. Akci jsme završili společným opékáním párků a malým přátelským florbalovým utkáním dětí.                                               fotogalerie


Naše práce na školní zahradě

Jelikož chceme mít krásnou zahradu, musíme se snažit všichni. Paní ředitelka nám zařídila plno věcí, které my sami nejsme schopni udělat. Co ale můžeme, to sami uděláme a krásný pocit z toho máme! Tentokrát žáci 4. a 5. třídy v hodině pracovní výchovy plevali doskočiště. Teď se nám určitě bude  v hodině tělesné výchovy lépe skákat do dálky.   

 

Podzimní cvičení v přírodě

Ve čtvrtek 6. 9. 2018 jsme využili slunečného počasí a šli jsme s dětmi na procházku a do lesa. Starší děti byly rozděleny do skupin a měly za úkol postavit domečky z přírodních materiálů a připravit si krátký příběh o své stavbě. Vznikly různě velké i malé přístřešky. Práce děti moc bavila. Posuďte sami, jak jsme si dopoledne v přírodě užili v naší fotogalerii.

 

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019

Dnes ráno 3. 9. 2018 jsme v kulturním domě slavnostně zahájili nový školní rok. Po přivítání všech zúčastněných proběhlo pasování nových dětí do role prvňáčků. Děti dostaly šerpu, uvítací dopis a také hodně dárečků, které se jim budou hodit v 1. třídě. Poté se prvňáčci spolu se svými rodiči přesunuli do své nové třídy nacházející se v budově školní družiny. Tam už na ně čekala nejen paní učitelka, ale také lavičky plné školních pomůcek a první školácký úkol.                         fotogalerie

Všem školákům přejeme úspěšný školní rok!

 

TOPlist